اخبار

مانور بیمارستان صحرایی در قزوین

1396/6/21 سه‌شنبه

مانور بیمارستان صحرایی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، روز 21 شهریور 1396 آغاز شد و روز بعد نیز ادامه خواهد داشت.
محل این مانور در منطقه کهک از توابع شهرستان تاکستان و به منظور ارزیابی زیر ساخت ها و توان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در استمرار خدمات درمانی در شرایط بحران و حوادث غیر مترقبه است.
دکتر عبداله کشاورز، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در همین رابطه اظهار کرد: در این بیمارستان صحرایی، بخش های اورژانس، زنان، اطفال، اتاق عمل، اتاق زایمان و آی سی یو (بخش مراقبت های ویژه) و هم چنین آزمایشگاه، رادیولوژی و داروخانه در نظر گرفته شده و به تبع آن تجهیزات مورد نیاز و نیروهای انسانی متخصص نیز در دو روز اشاره شده به محل مانور اعزام می شوند و در کنار کارکنان فوریت های پزشکی، مانور را برگزار می‌کنند.
دکتر کشاورز در خصوص خدمات درمان این بیمارستان توضیح داد، چهار تخصص اصلی پزشکی (جراحی، زنان و زایمان، داخلی و اطفال) به همراه خدمات پزشکی عمومی و دندانپزشکی در این مانور وجود دارد و حدود 90 تن از گروه های پرستار، ماما، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی، هوشبری، اتاق عمل، مددکار و مدارک پزشکی، خدمات درمان سرپایی، اورژانس، بستری موقت و پاراکلینیکی، ارائه می‌دهند.
گفتنی است، کادر درمانی این بیمارستان به منظور آموزش و آشنایی با شرایط بحران از بیمارستان های مختلف استان (عموماً دانشگاهی) تأمین شده اند. کارشناسان و مدیران معاونت درمان دانشگاه به همراه مدیران پرستاری و مدیران بیمارستان های دانشگاهی نیز در این مانور حضور دارند.
با توجه به اینکه مانور در حال برگزاری است، اطلاعات تکمیلی در دست اقدام است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ