اخبار
3
1396/12/17 پنجشنبه اجرای نمایش «حرف آخرتو بزن» با موضوع پیشگیری از ایدز و اعتیاد در مدارس استان قزوین

با توجه به اهمیت پیشگیری از بیماری ایدز در سنین نوجوانی، نمایش «حرف آخرتو بزن» با موضوع پیشگیری از ایدز و اعتیاد، ویژه دانش آموزان مقطع دوم متوسطه، طراحی شد.

مژگان عباسی، کارشناس مسؤول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت استان قزوین با اعلام این خبر، گفت: این نمایش با حمایت دکتر علیرضا مهرعلیان، مدیر شبکه بهداشت – درمان شهرستان البرز و مشارکت فرمانداری و شوراهای این شهرستان، در اسفند ماه 1396 در مدارس متوسطه دوم( برای پایه های 10 و 11 و همچنین پیش دانشگاهی) این شهرستان در حال اجراست.

به گفته کارشناس مسؤول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت استان قزوین، با توجه به اینکه رفتارهای بهداشتی در سنین نوجوانی شکل می گیرد، استفاده از شیوه های غیرتکراری برای آموزش مطالب مرتبط با سلامت برای دانش آموزان اهمیت زیادی دارد.

عباسی، عنوان کرد که ارائه مفاهیم آموزشی مرتبط با سلامت به زبان نمایش برای دانش آموزان استان از سال 94 آغاز شده است و به همین دلیل، در سال تحصیلی 94 – 95 نمایشی با موضوع بهداشت فردی، بهداشت دهان و دندان و مصرف میان وعده سالم در مدارس ابتدایی به خصوص حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار استان قزوین به تعداد 168 مورد اجرا داشت.

این کارشناس بیان کرد: در سال تحصیلی 95 – 96 نیز نمایش «بچه ها سلامت باشید» با موضوع آموزش تمرینات کششی و مضرات استفاده بیش از حد از بازی های کامپیوتری و موبایل در 58 مدرسه ابتدایی استان، اجرا شد.