اخبار فرهنگ سلامت
با اصلاح رژیم غذایی، می توان فشار خون بالا را درمان کرد
شبنم علی اکبری مجد، کارشنــــاس تغذیه و رژیم درمانی شاغل در مرکز آموزشی و درمانی بوعلی سینا قزوین با بیان اینکه آگاهی تغذیه ای، نقشی مهم در مدیریت بیماری های مزمن، مانند فشار خون بالا دارد.
بهره گيري از استراتژي‌هاي مختلف براي تاثير بر شيوع اعتياد ضروري است
به گفته غزال قربانی راد، کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، براي برنامه ريزي راه هاي موثر در پيشگيري از اعتياد، ابتدا بايد علل و عوامل موثر در گرایش به مصرف مواد مخدر را در نوجوانان و جوانان شناخت.
فرد معتاد، بیمار و ضد اجتماعی یا انسانی حساس، ضعیف و زودرنج؟
غزال قربانی راد، کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: شناسایی عواملی که به اعتیاد کمک می‌کنند، مانند تجربه آسیب زننده، اختلال روانی یا یک حادثه که باعث آسیب‌های فیزیکی شده است...
بانوانی که در دوران حاملگی، فشارخون بالا دارند، باید تا چند ماه بعد از زایمان نیز تحت مراقبت باشند
همزمان با اجرای طرح ملی فشار خون در کشور، دکتر ونوس چگینی، متخصص زنان و زایمان و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد که بانوانی که در دوران حاملگی، فشار خون بالا دارند، باید تا چند ماه بعد از زایمان نیز تحت مراقبت باشند.
والدین، قوانین روشن و منطقی برای نوجوانان وضع کنند
به گفته محمدرضا یوسفی، کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت استان قزوین، والدين، بايد مرتب و پيوسته، به هدايت و راهنمايي فرزندان خود بپردازند و قوانینی روشن و منطقی برای نوجوانشان در نظر بگیرند.
الکل، اولین ماده شیمیایی و شایع ترین ماده ای است که بر عملکرد جسمی و روانی افراد اثر می گذارد
به گفته محمدرضا یوسفی، کارشناس سلامت روان،اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی قزوین، الکل، اولین ماده شیمیایی و شایع ترین ماده ای است که بر عملکرد جسمی و روانی افراد اثر می گذارد.