انجام بیش از 5000 جراحی موفق قلب و عروق در مرکز آموزشی و درمانی بوعلی سینا قزوین

دکتر سید سعید فرزام، رییس مرکز آموزشی و درمانی بوعلی سینا قزوین گفت: از زمان تأسیس بخش جراحی قلب باز این مرکز تا پایان خرداد 1398 ، بالغ بر 5000 جراحی موفق قلب و عروق، در آن انجام شده است.

دکتر فرزام اظهار کرد که در این مرکز، جراحی های قلب و عروق، شامل بیماری های عروق کرونر، بیمـــــاری های  دریچه ای قلب، بیمــــاری های مادرزادی قلب در اطفال بالای هفت سال و همچنین جراحی مجدد (مرتبه سوم) عروق کرونر انجام می شود. وی افزود: این نوع جراحی ها، موجب شده، بیشتر جراحی های قلب و عروقِ استان، در این مرکز انجام شود و در موارد معدودی، بیمار به تهران اعزام شود.

به گفته این مقام مسؤول، مرکز آموزشی و درمانی بوعلی سینا دارای دو بخش فعال آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی است و بخش جراحی قلب، عوارض نادر ناشی از آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی در بیماران را پوشش می دهد.

تعرفه دولتی، ایمنی بالا

دکتر فرزام، با بیان اینکه هزینه جراحی های قلب در این مرکز، بر اساس تعرفه دولتی است، تاکید کرد: بیماران با کمترین مدت انتظار، در این مرکز پذیرش شده و با توجه به پیگیری های مستمر پزشکان در تمام روزهای هفته و حاضر بودن بر بالیـــــن بیمار، با آمار دو تا سه درصدی مرگ و میر، آمار این بخش، کمتر از استاندارد جهانی است.

ایشان، با بیان اینکه بخش جراحی قلب باز این مرکز، روز 16 تیر 1388 افتتاح و فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: این مرکز، دارای دو اتاق عمل برای جراحی قلب، هفت تخت آی سی یو  و 18  تخت بستری است که چهار عضو هیئت علمی، دو فوق تخصص جراحی قلب (دکتر سید سعید فرزام و دکتر علی چنگیزی ) و دو متخصص بیهوشی (دکتر میترا آذرآسا و دکتر ناهید ناصح ) در آن فعالیت دارند.

پذیرش بیمار از سایر استان ها

رییس مرکز آموزشی و درمانی بوعلی سینا قزوین بیان کرد که این بخش با کمک مسؤولان، رشد و پیشرفت خوبی داشته و به عنوان یک مرکز جراحی پیشرفته، بیماران قلبی، از سایر استان ها و شهرستان های همجوار را نیز پذیرش می کند.

دکتر فرزام در پایان، از پزشـــکان، پرســــتاران و کادر اتاق عمل قلب، آی سی یو قلب و بخش جراحی قلب مرکز که برای بهبود و سلامت بیماران، نهایت تلاش خود را دارند، قدردانی کرد.

بيشتر