تغذیه در وعده های افطار و سحر از دیدگاه متخصصین طب سنتی

دکتر عبداله کشاورز مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین و متخصص طب سنتی در خصوص نحوه تغذیه روزه داران در ماه مبارک رمضان گفت: روزه داران عزیز با توجه به وضعیت جسمی خود غذای مورد نیاز روزانه را در وعده های افطار و سحر برنامه ریزی نمایند.

این متخصص طب سنتی  توضیح داد: غذای وعده افطار، در قالب وعده صبحانه و یا شام سبک و حتی الامکان در یک وعده میل شود و به جای صرف چایی، نوشیدنی های داغ و یا خنک؛ توصیه می شود با یک استکان آب گرم، شیر ولرم و خرما و یا ترکیب عسل و آب ولرم افطار خود را آغاز کنند.

این متخصص طب سنتی خوردن فرنی و سوپ های رقیق را در وعده افطار توصیه کرد و گفت روزه داران از خوردن آش های سنگین،چرب و نفاخ بپرهیزند.

دکتر کشاورز در ادامه بر اهمیت تامین آب مورد نیاز بدن در فاصله افطار تا سحر تاکید کرد و خوردن مقدار زیادی آب همراه غذا در وعده سحر را به دلیل دفع سریع و ایجاد مشکلات گوارشی نادرست دانست.

به گفته دکتر کشاورز بهترین زمان برای دریافت آب و مایعات کافی توسط روزه داران از حدود یک تا دو ساعت بعد از افطار تا نیم ساعت قبل از وعده سحری است.

دکتر کشاورز در ادامه ضمن تاکید بر مصرف کافی انواع سبزیجات و میوه‌های تازه در طول ماه رمضان، توضیح داد: همراه با وعده افطاری بهتر است سبزیجات خام مصرف شود و در وعده سحری سبزیجات پخته و در بین این دو وعده نیز میوه به حد کافی میل شود، چرا که علاوه بر تامین مایعات و ویتامین‌های بدن، از بروز مشکل کم آبی بدن و یبوست جلوگیری خواهد کرد.

بيشتر