آغاز سنجش نوآموزان بدوِ ورود به دبستان و پیش دبستانی در استان قزوین

سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی 21 هزار و 750 نوآموز بدوِ ورود به دبستان و پیش دبستانی سال  تحصیلی 1399 ـ 1398 روز شنبه اول تیر ماه در سطح استان آغاز شد.

مژگان عباسی، کارشناس مسؤول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت استان قزوین با اعلام این خبر، اظهار کرد: امسال، حدود 14 هزار و 500 نوآموز بدو ورود به دبستان و هفت هزار و 500 پیش دبستانی، در پایگاه های سنجش ثابت و سیار استان ارزیابی خواهند شد.

مراسم افتتاحیه آغاز سنجش، در پایگاه میثاق شهرستان قزوین، با حضور مسؤولان و کارشناسانی از حوزه آموزش و پرورش و سلامت برگزار شد و در پایان، مسؤولان از مراحل مختلف سنجش نوآموزان در پایگاه بازدید کردند.           

ارزیابی در پایگاه های سنجش، اولین ورود خانواده ها به آموزش و پرورش                                                                                                                

در این مراسم، خیر الله رحمانی، مدیرکل آموزش و پرورش بیان کرد: چون ارزیابی در پایگاه های سنجش، اولین ورود خانواده ها به آموزش و پرورش است، نوع برنامه ها و برخورد خیلی مهم است و مربیان، می توانند خیلی موثر باشند و همه باید دست به دست هم داده و شرایط خوبی برای بچه ها فراهم کنیم. وی افزود که در تمامی ابعاد روح، جسم، فکر و ذهن، باید برنامه ریزی داشته باشیم و از تک محوری در مدارس پرهیز کنیم.                                                                                                     

 

نتایج درخشان حوزه آموزش و پرورش، محصول همکاری با حوزه سلامت

رحمانی از هماهنگی و همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی با آموزش و پرورش تشکر کرد و اعلام کرد: هر جا این دو مجموعه با هم همکاری داشته اند، به نتایج درخشانی، مانند: رتبه اول کشوری در اجرای برنامه های سلامت محور برای دانش آموزان برای چندمین سال متوالی و رتبه اول اول کشوری جذب نوآموزان، دست یافته ایم.

ایشان ضمن تقدیر از زحمات مجموعه کارمندان دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش اعلام کرد: تمام ظرفیت های آموزش و پرورش که لازم دارید در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است تا با هم افزایی ظرفیت ها بتوانیم بچه ها را در تمام ابعاد تربیت کنیم و خروجی آن، زندگی پاک و سالم برای این عزیزان و مراتبی از حیات طیبه خواهد بود.

دو هفته تاخیر در شروع بخاطر بسیج ملی کنترل فشار خون

شایان ذکر است، با توجه به اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون، پذیرش نوآموزان در خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت با دو هفته تاخیر و از روز 15 تیر ماه آغاز خواهد شد.

نوآموزان، در هر روزی که در پایگاه های سنجش استان ارزیابی می شوند، 14 روز بعد می توانند به مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی قزوین مراجعه کنند.      

در آیین افتتاح، معرفت الله احمدی، رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان، دکتر ناهید یزدی، معاون فنی، دکتر اسماعیل کلهر، معاون اجرایی و دکتر اکبر یوسفی، رئیس گروه سلامت دهان و دندان مرکز بهداشت استان، محمدحسن ارداقیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و کارشناسان مرتبط دو حوزه نیز حضور داشتند. 

بيشتر