پایگاه اورژانس هوایی قزوین با حضور معاون وزیر کشور و در مکان جدید افتتاح شد

ظهر روز 23 اسفند 1397 پایگاه اورژانس هوایی استان قزوین با حضور نجار، معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور، مهندس فرخزاد، معاون استاندار قزوین و جمعی از مسؤولان استانی و دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در مکان جدید به صورت رسمی افتتاح شد.

به گفته دکتر پیمان نامدار، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین، این پایگاه از سال 1393 راه اندازی شده بود و تاکنون در حال خدمت رسانی بود و وظیفه انتقال مصدومان در مناطق صعب العبور و بیمارانی که نیاز فوری به خدمات درمانی را داشتند بر عهده داشت. ایشان افزود: به دلیل اینکه این پایگاه، در شرق استان و در پایگاه هوایی هوانیروز مستقر بود، بالگرد اورژانس، مجبور بود مسیر زیادی را تا مناطق غربی استان طی کند که با همکاری مسؤولان استانی و هوانیروز، این پایگاه به مرکز استان، واقع در شرکت ملی هواپیمایی خدمات ویژه انتقال یافت.

کاهش زمان 30 دقیقه ای برای امدادرسانی به غرب استان

دکتر نامدار تصریح کرد: با انتقال این پایگاه به مرکز استان، زمان رسیدن بر بالین مصدومان و بیماران در مناطق غربی استان، 25 تا 30 دقیقه کاهش یافت.

مصطفی امیری، مسؤول پایگاه اورژانس هوایی استان قزوین هم عنوان کرد: از تیر ماه 1393 یعنی زمان افتتاح پایگاه، تاکنون 368 عملیات هوایی انجام شده و 445 مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند.

بيشتر