اورژانس قزوین در مرز خسروی، بیمارستان صحرایی برپا می کند

1396/8/6 شنبه

با حمایت دانشگاه علوم پزشکی قزوین، تکنسین های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی این استان برای ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی، روز چهارم آبان 1396 برای برپا کردن بیمارستان صحرایی و استقرار در آن محل، راهی مرز خسروی در استان کرمانشاه شدند.
احمد قاسمی، معاون مرکز فوریت های پزشکی استان قزوین در این رابطه، گفت: طبق سُنّت هر ساله، آیین پیاده روی زائران کربلای معلی و نجف اشرف به مناسبت اربعین حسینی برگزار می شود و اورژانس 115 استان قزوین، قصد دارد بیمارستان صحرایی متشکل از بخش های مختلف، مانند: اورژانس بیمارستانی، اتاق عمل، آزمایشگاه، سی سی یو، آی سی یو، ارتوپدی و دندان پزشکی برپا کند.
قاسمی تصریح کرد: این بیمارستان دارای 11 کانکس از پیش تعبیه شده  است که توسط چادرهای مخصوص به هم متصل می شوند و 10 تن مسؤول برپایی و نظارت بر  روند درمان بیمارستان هستند. وی ادامه داد که علاوه بر آن، سه دستگاه آمبولانس به تعداد 9 تکنسین عملیاتی برای ارائه خدمات درمانی بیمارستانی و پیش بیمارستانی به همراه این تیم اعزام شدند.
قاسمی اظهار کرد: زائران عبور کننده از مرز خسروی، می توانند برای دریافت خدمات درمانی در طول ساعات شبانه روز به این بیمارستان صحرایی مراجعه کنند و این بیمارستان تا سه روز بعد از اربعین حسینی، یعنی روز 21 آبان ماه، برقرار است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر