معاون اجتماعی وزیر بهداشت :

برنامه جامع سلامت استان قزوین، مشارکت مردم را به همراه داشته است

1396/11/1 يكشنبه

دکتر محمد هادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  از مراحل اجرایی برنامه جامع سلامت استان قزوین بازدید و اجرای آن را موجب مشارکت مردم در برنامه های ارتقای سلامت ارزیابی کرد و نقطه قوت این برنامه را همراهی  مردم دانست.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، صبح روز یک شنبه اول بهمن 96 به اتفاق دکتر علی اصغر فرشاد رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و دکتر واعظ مهدوی مدیر عامل صندوق تامین اجتماعی روستاییان و عشایر و هشت نفر از کارشناسان این حوزه با حضور در استان قزوین با متولیان و شرکای سلامت استان قزوین دیدار کرد.

بازدید دکتر ایازی با برگزاری جلسه در دفتر دکتر منوچهر مهرام، رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین شروع شد و ابتدا ساختار و هویت برنامه جامع سلامت استان قزوین توسط دکتر منوچهر مهرام تشریح شد.

رییس دانشگاه به ضرورت اجرای این طرح و مشکلات آن اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین مشکلات اجرا در مراحل اولیه این بود که دستگاه ها خود را در مقابل برنامه قرار می دادند و آن را غیر مرتبط با وظایف خود می پنداشتند که این مشکل با برگزاری جلسات توجیهی و تداوم کارگروه ها برطرف شد و هم اینک شاهد مشارکت خوب دستگاه ها هستیم.

رییس دانشگاه ضمن تشریح ساختار طرح افزود: این طرح 19 کارگروه دارد که از سال 1385 فعالیت خود را شروع کرده اند و مصوبات خود را برای  دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان مستقر در دانشگاه علوم پزشکی ارسال می کنند.

سپس روسای ساختار های موجود دبیرخانه سیاستگذاری گزارش مختصر فعالیت کمیته های خود را ارایه دادند و در پایان دکتر ایازی در جمع بندی مباحث طرح شده به ضرورت ایجاد و فعالیت مشاور سلامت در تمام دستگاه های اجرایی و تعهد به الزامات تاکید کرد.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت و همراهان در ادامه از خانه مشارکت مردم در سلامت بازدید و در دیدار با اعضای این خانه با آنان به گفتگو پرداخت و دغدغه های آنان را برای جلب مشارکت مردم در حفظ و ارتقای سلامت خود قابل ستایش دانست.

دکتر ایازی در این دیدار ضمن بازدید از طرح ها و فعالیت های اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت به ویژه برنامه های همگانی مشارکت مردمی در ورزش صبحگاهی، پیاده روی خانواده ها، تراکم شرکت کنندگان در پیاده روی جاده سلامت و پاکسازی محیط زیست، این برنامه ها را نتیجه اجرای برنامه جامع سلامت دانست.

دکتر ایازی پس از نشست با اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت به منظور برقرای هماهنگی بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین به عنوان دبیرخانه شورای برنامه ریزی توسعه استان و دانشگاه علوم پزشکی قزوین به عنوان دبیرخانه کارگروه ساغ با مهندس ابوالفضل یاری رییس  این سازمان دیدار و در نشستی مشترک با حضور دکتر منوچهر مهرام رییس دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، پیش از این نشست از کتابخانه و دبیرخانه دیده بانی توسعه پایدار استان قزوین بازدید کرد

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر