وزیر بهداشت:

مردم، نگران تأمین شیرخشک نباشند

1397/7/4 چهارشنبه

دکتر هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با تأمین ارز دولتی برای مواد اولیه و فعال شدن واحدهای داخلی، در تأمین شیر خشک مورد نیاز کشور هیچ مشکلی نداریم.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی این موضوع را در جریان بازدید از یک واحد بزرگ تولید شیرخشک در استان قزوین، بیان کرد و افزود: امروز برای اطمینان دادن به والدین و خانواده هایی که نوزاد شیرخوار دارند از واحدهای تولید شیرخشک در کشور بازدید کردیم تا مطمئن شویم در تأمین این محصول، مشکلی نباشد.

متولی سلامت کشور عنوان کرد که خوشبختانه تحت لیسانس بهترین کمپانی های جهانی، تولید شیرخشک در قزوین انجام می شود. ایشان ادامه داد: هم مواد اولیه و هم شیرخشک، به میزان کافی داریم و نگرانی در این خصوص نداریم.

وزیر بهداشت یادآور شد که مردم نگران نباشند، قیمت شیرخشک در کشور ثابت است و نباید خرید بیش از حد داشته باشند، زیرا ممکن است تاریخ انقضای آن سپری و محصول خراب شود.

دکتر هاشمی تصریح کرد: ما با اطمینان می گوییم واحدهای داخلی قادر به تأمین شیرخشک کشور هستند، چون بازارهای منطقه هم در دست ایران هست و با رفع مشکلات و موانع مسیر، اطمینان ما بیشتر شده است که همه نیازها تأمین شود.

ایشان تأکید کرد که کسانی که قاچاق یا احتکار کنند، آسیب خواهند دید و با بیان اینکه انبارها پُر است؛ گفت: البته شاید در گذشته، در گمرک مشکلاتی  داشتیم، ولی امروز این موضوع، حل شده و تا پایان سال ۹۸ در تأمین و توزیع شیرخشک، هیچ مشکلی نداریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد که یک مقدار در توزیع شیرخشک رژیمی مشکل داشتیم و چون سهمیه بود، برخی نگران شدند، اما آن را هم برطرف کرده ایم.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر