گفت و شنود رئیس دانشگاه با دانشجویان

1397/7/23 دوشنبه

اعضای شورای صنفی دانشجویان در یک نشست دو و نیم ساعته با رئیس دانشگاه، به بیان موضوعات صنفی خود پرداختند و از دغدغه های مختلف خود گفتند.

این نشست که به باور دکتر منوچهر مهرام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، یکی از صمیمی ترین و کاربردی ترین نشست ها است، روز دوشنبه 23 مهر97 در دفتر رئیس دانشگاه برگزار شد و 12 نفر از اعضای شورای صنفی با اتفاق دکتر محمد رضا شیخی، معاون دانشجویی و فرهنگی و دکتر حاتم سروری، مدیر دانشجویی حضور داشتند.

حسین رحمانی، دبیر شورای صنفی ضمن تشکر ویژه از رئیس دانشگاه بخاطر تشکیل شورای صنفی در زمان مدیریت ایشان، با اشاره به نقش شورای صنفی گفت: شورای صنفی، پل ارتباطی بین دانشجویان و مدیران دانشگاه به ویژه ریاست دانشگاه است.

دبیر شورای صنفی  دانشجویان افزود: متاسفانه در دانشگاه طوری تلقی شده است که پیگیری مطالبات دانشجویی، جرم است، در حالی که این پیگیری ها تعدیل کننده بسیاری از مشکلات است و خیلی از مشکلات با همین روش قابل حل است.

نماینده دانشجویان در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات صنفی دانشجویان اشاره کرد و گفت: لمس مشکل با اطلاع از مشکل فرق دارد، امروز دانشجو  و شورای صنفی مشکل را با تمام وجود لمس می کند و اگر این موضوعات و مشکلات به گوش مسوولان نرسد، برای دانشگاه درد سر خواهد شد.

درخواست اتاق برای استقرار شورای صنفی، اختصاص بودجه،اطلاع رسانی فعالیت و معرفی شورای صنفی، تاخیر در اهدای جوایز قهرمانان ورزشی،کیفیت نامناسب شام دانشجویان،وجود حیوانات موذی در اطراف خوابگاه گلستان و بوستان،نصب دوربین در خوابگاه خلیج فارس،اسراف در برخی هزینه کرد های دانشگاه مثل بازسازی محوطه دانشکده پیراپزشکی و تداخل ساعت برگزاری کلاس ها از جمله موضوعاتی بود که دبیر شورای صنفی دانشجویان در ادامه سخنانش به آنها اشاره کرد.

دکتر منوچهر مهرام،رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز در این دیدار با قدردانی از دانشجویان و ابراز خرسندی از حضور درجمع دانشجویی گفت: از اینکه این جلسه تشکیل شد، بسیار خرسندم و از برخی مشکلات خبر نداشتم، امروز باخبر شدم و خوشحال هستم وقول می دهم این نشست ها بیشتر برگزار شود.

رئیس دانشگاه با تمجید از دانشجویانی که در تشکل های دانشجویی فعالیت می کنند، گفت: اینکه شما در تشکل ها از جمله شورای صنفی وقت گذاشته اید و تلاش می کنید، بعد ها در عرصه مدیریتی موفق تر خواهید بود.

دکتر مهرام با قول مساعد برای پیگیر و رفع مشکلات دانشجویان افزود: در بازه زمانی مشخص جلسه دیگری با حضور اعضای شورای صنفی برگزار خواهیم کرد و گزارش پیگیری ها ارایه خواهد شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر