در بین مدیریت‌های آمار و فناوری اطلاعات حوزه سلامت کشور

واحد آمار دانشگاه علوم پزشکی قزوین، موفق به کسب رتبه اول پورتال شد

1397/8/10 پنجشنبه

"اولین همایش ملی استفاده از آمار در نظام سلامت"، روزهای اول و دوم آبان 1397 با حضور دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد. در این همایش، در بین مدیریت‌های آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه های علوم پزشکی کشور، واحد آمار دانشگاه علوم پزشکی قزوین، موفق به کسب رتبه اول پورتال شد.

مهندس محمدعلی علویری، مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی قزوین با گفتن این خبر، اظهار کرد: به ‌روز بودن، نمای ظاهری، آموزشی بودن،  عملکرد، قابل‌ استفاده و کاربردی بودن برای مشتریان و تصمیم گیران؛ از شاخص های بررسی پورتال دانشگاه ها بود.

ایشان برنامه‌های اصلی همایش مذکور را شامل: ارائه و تقدیر از مقالات برگزیده تحقیق عملکردی و یا مروری ساختاریافته؛ تقدیر از برگزیدگان تارنماهای واحدهای آمار مدیریت‌های آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارائه سخنرانی‌های علمی – کاربردی و برگزاری کارگاه‌های کاربردی، مطابق محورهای اشاره شده دانست.

افتخار غرفه برگزیده، به قزوین رسید

این مقام مسؤول اذعان کرد که در کنار برگزاری همایش یاد شده، واحدهای آمار دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اقدام به برپایی غرفه‌های معرفی فعالیت‌های آماری خود کردند و پس از آن که وزیر بهداشت از این غرفه‌ها بازدید کرد، از برگزیدگان بخش تارنما و غرفه‌ تجلیل کرد. وی افزود: در بخش نمایشگاه هم، غرفه گروه آمار دانشگاه علوم پزشکی قزوین به‌عنوان غرفه برگزیده انتخاب شد.

گفتنی است، در این همایش، مهندس علویری به همراه کارشناسان گروه آمار، شامل: عادله قدوسی، شیوا اسماعیلی و رفیعه برزگر حضور داشتند.

همایش مذکور با حضور دکتر پارسا، رییس مرکز آمار ایران؛ دکتر سالاریان زاده، رییس مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری، جمعی از مسؤولان آمار و فن‌آوری وزارت بهداشت و مدیران آمار و فن‌آوری اطلاعات و مسؤولان آمار دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در مرکز همایش‌های رازی برگزار شد.

آمار و تصمیم‌گیری(داده، اطلاعات و داشبوردها، خُرد)، آمار و نظام جمع‌بندی داده‌ها (بهداشت، درمان، آموزش)، آمار و ساختارهای قانونی (دانشگاهی، وزارت بهداشت و ملی) و آمار و تبادل داده و اطلاعات (درون و برون بخشی، مسائل تکنیکال، فنی و اخلاقی) از محورهای برگزاری همایش ملی استفاده از آمار در نظام سلامت بود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر