اخبار

همه خانه های شهر بویین زهرا به سیستم فاضلاب وصل می شوند

1396/12/16 چهارشنبه

روز ششم اسفند 1396 ششمین نشست امسال شورای سلامت شهرستان بویین زهرا به ریاست دکتر علی رحمانی، فرماندار این شهرستان در سالن فرمانداری برگزار شد و طبق یکی از مصوبات آن، شهرداری بویین زهرا و آبفای این شهر موظف به پیگیری وصل شدن خانوارهای باقی مانده در شهر به اگو شدند. دانشگاه فنی - مهندسی بویین زهرا هم موظف به انجام اقدامات لازم برای وصل فاضلاب به اگوی شهری شد.

همچنین بخشداری ها و آب و فاضلاب روستایی موظف به برگزاری نشستی با حضور مسؤولان شبکه بهداشت - درمان و دهیاران برای رفع معضل دفع غیربهداشتی فاضلاب در روستاها شدند. شهرداری ها نیز موظف به مشخص کردن مکان هایی برای نصب بنر در شهرها بویژه شبکه بهداشت - درمان شدند.

در این نشست پس از بیان اهداف و سیاست های اجرایی شورای سلامت توسط دکتر آرش خوشنویس زاده، مدیر شبکه بهداشت – درمان بویین زهرا، حسن کاظمی رودباری، سرپرست مرکز بهداشت بویین زهرا در مورد نیازسنجی شهرستان و خدمات ارائه شده توسط کلینیک سیار دندانپزشکی، مهندس اسماعیل قموشی، کارشناس مسؤول بهداشت محیط درباره موضوعات بسیج سلامت نوروزی سال 1397 و معضل دفع غیربهداشتی فاضلاب خانوارهای روستایی در سطح شهرستان و ارائه راه کارهای لازم و سعید زارعی، کارشناس مسؤول مبارزه با بیماری ها درباره اجرای طرح خطرسنجی بیماری های قلبی – عروقی در شهرستان در سال 1396 سخن گفتند و هر یک به ارائه گزارش فعالیت های انجام شده پرداخته و خواستار همکاری ادارات برای آموزش های لازم به جمعیت تحت پوشش شهری و روستائی در زمینه های بهداشتی شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ