اخبار

معاینه رایگان بانوان توسط تیم سلامت در روستای صعب العبور سنبل آباد

1397/8/15 سه‌شنبه

این روستا در شهرستان قزوین قرار دارد

به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان با شعار "حرکت برای سلامت زنان"، تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت رجایی دشت از توابع شهرستان قزوین به روستای سنبل آباد؛ به عنوان یکی از روستاهای محروم و صعب العبور منطقه رفت و بانوان روستا را به صورت رایگان معاینه کرد.

دکتر بنت الهدی کشتکار، پزشک مسوول مرکز خدمات جامع سلامت رجایی دشت با اعلام این خبر گفت: به منظور ارتقای سلامت بانوان و با هدف حساس سازی اقشار جامعه در خصوص اولویت سلامت زنان به عنوان رکن اصلی خانواده و جامعه، با مراجعه تیم سلامت به منطقه صعب العبور روستای سنبل آباد، بانوان روستاهایی که در فاصله ای دور از مرکز و در مسیرهای صعب العبور قرار دارند و همچنین خانواده های تبعه افغانستان -که به دلیل نداشتن توان مالی و دفترچه بیمه، برای دریافت خدمات مراجعه نمی کنند- را از نظر پزشکی و مامایی معاینه کردند.

دکتر کشتکار اظهار کرد: در این برنامه همچنین آموزش های لازم در زمینه بهبود شیوه زندگی با فعالیت بدنی هدف دار، تغذیه سالم و پیشگیری از سرطان های زنان نیز ارائه شد و بسته های آموزشی در همین خصوص بین خانوارها توزیع شد.

در اقدامی دیگر، پورولی، شعبانی و پرهیزکارنیا، کارشناسان مرکز خدمات جامع سلامت رجایی دشت، با همکاری داوطلبان سلامت این منطقه، جشنواره غذای سالم، ایستگاه های سلامت و همایش پیاده روی برگزار کردند.

گفتنی است، روستای سنبل آباد، قمر روستای صفرین( با بیش از یک ساعت فاصله)، از روستاهای تحت پوشش مرکز جامع خدمات سلامت رجایی دشت است. این روستا در منطقه کوهستانی قرار دارد و با وجود آسفالته بودن جاده، به علت خاکی بودن چند کیلومتر از جاده، امکان تردد برای اهالی آن سخت است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ