اخبار

دکتر منوچهر مهرام، رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین

عدم پیروی از فرماندهی واحد، مشکل اساسی بحران ها در استان است

1398/5/27 يكشنبه

دکتر منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در نشست کارگروه بهداشت و درمان در حوادث غیر مترقبه و پدافند غیر عامل گفت: اگر مدیریت ارشد شرایط اضطراری در استان مشخص باشد و همه مکلف به پیروی از این فرماندهی واحد باشند، بسیاری از مشکلات هنگام بحران حل خواهد شد.

دکترم مهرام ضمن اشاره به ضرورت مدیریت احساسات و هیجان ها در هنگام بحران گفت: گاهی مدیران، هنگام بحران دچار هیجان می شوند و حرف هایی گفته می شود که مشکلات بعدی را برای مجموعه استان ایجاد خواهد کرد.

در این نشست ابتدا علی فخار سلیمانی مدیر هدایت عملیات بحران دانشگاه به ارائه گزارش از روند صورتجلسات کارگروه پرداخت. پس از آن مهندس نوری مسوول گروه کاهش خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشتی گزارشی از اقدمات صورت گرفته در جهت کاهش آسیب پذیری غیر سازه ای در حوزه بهداشت ارائه داد.

دکتر ارجمندی معاون درمان جمعیت هلال احمر نیز در ادامه این نشست اقدامات درمانی صورت گرفته در هلال احمر را تشریح کرد. همچنین دکتر اکبری مدیر کل انتقال خون استان از راه اندازی سامانه سیار خونگیری در هفته دولت خبر داد.

در بخش دیگری از این نشست دکتر سیدمجتبی سیدصادقی، رئیس اداره بازرسی و پاسخگویی به شکایات دانشگاه در خصوص ارزیابی پدافند غیر عامل در واحدهای دانشگاه گزارش داد.

 تأمین خودروی مورد نیاز دستگاه های امدادی و بهداشت و درمان در مواقع بحران از سوی سایر دستگاه ها و تأمین نیروهای درمانی مورد نیاز هلال احمر، مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.

در پایان نشست دکتر افشار مدیر کل پدافند غیر عامل استان به جمع بندی مباحث مطرح شده پرداخت.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ