معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:

با تحویل بیمارستان رحیمیان الوند، خدمات درمانی در کم ترین زمان به مردم ارایه خواهد شد

1398/11/2 چهارشنبه

دکتر سید کامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از بازدید از بیمارستان خیریه رحیمیان الوند در نشست با استاندار قزوین که نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند گفت: با تحویل بیمارستان از سوی هیات مدیره به دانشگاه علوم پزشکی، کار خدمات دهی به مردم خوب این شهرستان در کم ترین زمان ارایه خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اتفاق مدیران کل مالی، منابع انسانی، برنامه ریزی و بودجه و دفتر فنی و طرح های عمرانی این معاونت روز چهار شنبه 2 بهمن 98 در سفری یک روزه به استان قزوین از بیمارستان خیریه رحیمیان الوند و پروژه های عمرانی درحال ساخت دانشگاه علوم پزشکی قزوین بازدید کردند.

همزمان با سفر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با استان قزوین، نشست بررسی موضوع تحویل بیمارستان رحیمیان الوند از سوی هیات مدیریه موسسه خیریه مرحوم دکتر رحیمیان به دانشگاه علوم پزشکی قزوین و راه اندازی مجدد این بیمارستان با حضور استاندار قزوین، نمایندگان مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مدیران کل حوزه معاونت توسعه مدیریت وزارت و مدیران ستادی دانشگاه و مهندس تهرانی مدیر عامل موسسه خیریه مرحوم دکتر رحیمیان در استانداری قزوین برگزار شد.

دکتر تقوی نژاد در این نشست با تسلیت ایام سوگواری بانوی دو عالم و گرامیداشت ماه بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، از خدمات و تلاش های موسسه خیریه دکتر رحیمیان در ارایه خدمات درمانی به مردم خوب شهر الوند قدردانی کرد و ضمن ارزیابی مثبت از هماهنگی ها و جلسات برگزار شده برای تحویل این بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: با تحویل بیمارستان و استقرار دانشگاه علوم پزشکی، این آمادگی وجود دارد که از هفته دوم بهمن کار خدمات دهی به مردم خوب الوند از سر گرفته شود.

معاون توسعه مدیریت وزارت بهداشت در ادامه به فرایند ها و موانع قانونی این نقل و انتقال اشاره کرد و افزود: ما باید همه جوانب را در نظر بگیریم تا در آینده به مشکل برنخوریم و باید به گونه ای عمل کنیم تا هم مسوولان بیمارستان بتوانند به تعهدات خود عمل کنند و هم دانشگاه علوم پزشکی که بیمارستان را تحویل می گیرد، بتواند از عهده تعهداتی که قبول می کند برآید.

دکتر تقوی نزاد با اشاره به لزوم همکاری همه دستگاه ها به ویژه استانداری و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: این نقل و انتقال ممکن است امروز بدون ابهام و با حضور ذهنی که داریم انجام شود، اما اگر موانع قانونی رفع نشود، در آینده ممکن است بر دست اندرکاران ایراد بگیرند و اگر کار نقل و انتقال تا کنون نیز به تاخیر افتاده است، علتش همین است و ما می خواهیم در حالی که یک کار خوب را رقم می زنیم و به مردم خدمات درمانی ارایه می دهیم، موازین قانونی را نیز کاملا رعایت کنیم.

معاون توسعه مدیریت وزارت بهداشت افزود: مردم الوند نیاز به خدمان دارند و ما باید دست به دست هم دهیم و در کوتاه ترین زمان ممکن این خدمات را در دسترس مردم قرار دهیم و این کار را در یک فرایند تعریف شده آغاز کنیم و همزمان با خدمات دهی، موضوعات حقوقی، اداری و تشکیلاتی را پیگیری و اجرایی کنیم.

دکتر هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین نیز در این نشست ضمن تشکر و قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی و خوش آمد گویی به معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، این سفر را برای حل مشکل تحویل بیمارستان رحیمیان به دانشگاه علوم پزشکی قزوین مهم خواند و با تکید بر همکاری همه جانبه استانداری و همه دستگاه های اجرایی به ظرفیت های درمانی در استان قزوین وکمبود تخت اشاره کرد و افزود: امید است با راه اندازی بیمارستان در حال احداث 700 تختخوابی به میانگین سرانه تخت کشوری برسیم و سعی ما بر این است که تخت های موجود را حفظ کنیم و راه اندازی مجدد بیمارستان رحیمیان الوند یکی ضروریات امروز ما است. حق مردم الوند است تا واحد درمانی مناسب در اختیارشان قرار گیرد.

دکتر داود محمدی و مهندس حمیده زرآبادی نمایندگان مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنان کوتاهی بر پیگیری رفع مشکلات قانونی نقل و انتقال بیمارستان و تحویل آن به دانشگاه علوم پزشکی قزوین تاکید کردند.

دکتر پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین با خوش آمد گویی و تشکر و قدردانی از سفر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت و هیات همراه، گفت: با همه مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه، الحمدلله تاکنون خللی در ارایه خدمات به مردم ایجاد نشده و وضعیت ما خوب است.

سرپرست دانشگاه ضمن ارایه گزارشی از پروژه های در حال ساخت گفت: در حوزه درمان کمبود تخت و عمر بالای بیمارستان ها را داریم که برای ما کمی مشکل ایجاد می کند و با افزودن تخت های بیمارستانی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی این مشکل رفع می شود.

دکتر نامدار با بیان این مهم که افزایش رضایتمندی خدمت گیرندگان هدف دانشگاه علوم پزشکی قزوین است؛ گفت: با تحویل بیمارستان رحیمیان و ایجاد منابع پایدار، در این بیمارستان خدمات درمانی مثل گذشته از سرگرفته خواهد شد و دانشگاه علوم پزشکی قزوین این آمادگی را دارد و بارها اعلام کرده است.

دکتر تقوی نژاد در ادامه سفر یک روزه خود به استان قزوین از مرکز رادیوتراپی ولایت قزوین، ساختمان الحاقی بیمارستان شهید رجایی به عنوان مرکز ترومای قزوین و بیمارستان در حال ساخت 700 تختخوابی بازدید کرد. 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر