اطلاعیه

به کمک خیّرین سلامت واحد دیالیز مرکز آموزشی - درمانی ولایت راه اندازی شد

تا همین چند وقت پیش، بیماران نیازمند به انجام دیالیز، در مرکز آموزشی درمانی ولایت شهر قزوین، ناچار بودند که برای دریافت این خدمت مهم، به وسیله آمبولانس به سایر مراکز درمانی منتقل شوند و این کار البته مشکلات خاص خود را داشت. اما، اقدام انسان دوستانه، افرادی با عنوان «خیّر سلامت» آغازگر راهی شد که به یقین دعای خیر اینگونه بیماران را برای آنان خواهد داشت، چرا که به واسطه همت والای این افراد خیّر، بخش دیالیز مرکز، راه اندازی شد.

با انجام این کار، از این پس، بیمارانی که بنا به تشخیص پزشک معالج نیاز به دیالیز پیدا می کنند، در همین مرکز درمان خواهند شد و علاوه بر اینکه بیماران، درگیر دشواری های حین انتقال نخواهند شد، برای مرکز نیز در هزینه، زمان و نیروی انسانی، صرفه جویی قابل توجه ای می شود.  

بخش مذکور در فضایی به وسعت نزدیک به 100 مترمربع، دارای دو تخت دیالیز است و برای راه اندازی آن، دو میلیارد و 100 میلیون ریال هزینه شده است. در این بخش، دکتر سعیده پورمحمد و دکتر سعیده رضوانی نژاد، با کمک دو پرستار فعالیت می کند و برنامه ارتقای آن به هشت تخت، اندیشیده شده است. 

 

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

http://www.qums.ac.ir/

 

بيشتر
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 16781
تعداد بازديد کنندگان سايت: 72130623 تعداد بازديد زيرپورتال: 23444 اين زيرپورتال امروز: 12 سایت در امروز: 5567 اين صفحه امروز: 2