اخبار

خطرسنجی سکته های قلبی - مغزی در شیداصفهان قزوین

1396/12/13 يكشنبه

اولین جشنواره فرهنگی و ورزشی و بازی های بومی محلی، صنایع دستی و نان محلی شهرستان قزوین، روز 11 اسفند 1396 در روستای شید اصفهان برگزار شد و مرکز بهداشت شهرستان قزوین با اختصاص غرفه ای به انجام خطرسنجی سکته های قلبی – مغزی تعدادی از بازدیدکنندگان پرداخت.

مهندس مسلم میرزابابابی، معاون مرکز بهداشت شهید بلندیان ضمن اعلام مطلب فوق گفت: این غرفه اختصاص به واحد مبارزه با بیماری های غیرواگیر داشت و کارشناسان مرکز خدمات جامع سلامت شماره یک اقبالیه به همراه بهورز خانه بهداشت روستای شید اصفهان، علاوه بر خطر سنجی بیماری های قلبی - عروقی و سرطان ها، آموزش های لازم در زمینه شیوه زندگی سالم را به بازدیدکنندگان ارائه کردند.

ایشان عنوان کرد که این غرفه توسط موسوی، فرماندار شهرستان قزوین، علیخانی بخشدار بخش مرکزی و تعدادی از مسوولین مورد بازدید قرار گرفت در آن، برای جمعی از بازدیدکنندگان، کنترل وزن، قد و اندازه گیری فشارخون انجام شد. به گفته این مقام مسؤول، همچنین از نظر سکته های قلبی – مغزی، خطرسنجی شده و برای انجام اقدامات بعدی به مراکز خدمات جامع سلامت ارجاع شدند.

توزیع مواد آموزشی با موضوعات بیماری های غیرواگیر، تغذیه، روان، ورزش و تحرک بدنی و آموزش موضوعات سلامت با تأکید بر خطرسنجی سکته های مغزی - قلبی و سرطان، از دیگر اقدامات انجام شده در این جشنواره بود که میرزابابایی به آنها اشاره کرد.

گفتنی است، علی جوادی کارشناس بیماری ها، رجب میرزایی بهورز خانه بهداشت شید اصفهان و زهرا رستمی از مراقبین سلامت مرکز خدمات جامع سلامت شماره یک اقبالیه به همراه تعدادی از داوطلبان سلامت این مرکز در اجرای این برنامه همکاری داشتند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ