اخبار

اعضای شورای اسلامی و دهیاران رجایی دشت، به پویش بسیج ملی کنترل فشارخون پیوستند

1398/4/4 سه‌شنبه

به گفته دکتر علیرضا مهرعلیان، رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، اعضای شورای اسلامی و دهیار رجایی دشت به پویش بسیج ملی کنترل فشارخون پیوستند.

دکتر مهرعلیان گفت: پویش بسیج ملی کنترل فشارخون بالا همزمان با سراسر کشور در شهرستان قزوین آغاز به کار کرده و تاکنون، فرماندار، شهردار، اعضای شورای اسلامی، بخشداران، دهیاران، فرماندهی نیروی انتظامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین به این پویش پیوسته اند.

ایشان افزود: رئیس و اعضای شورای اسلامی رجایی دشت به همراه دهیار این روستا با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت رجایی دشت و اندازه گیری فشارخون خود، ضمن پیوستن به این پویش، برای اجرای بهتر این طرح و تشویق و ترغیب اهالی این روستا جهت پیوستن به این پویش قول همکاری و مساعدت دادند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قزوین اظهار داشت: پویش بسج ملی کنترل فشارخون با هدف کنترل فشارخون بالا که یکی از معضلات خطرناک سلامتی انسان‌ها محسوب می‌شود، برپا شده و بیشترین هدف آن افزایش آگاهی عمومی نسبت به خطرات فشارخون بالا است و در واقع شروعی است برای اینکه مردم در این زمینه آگاه شوند و به فشارخون خود به عنوان یک عامل تهدیدکننده سلامتی، توجه ویژه ای داشته باشند.

گفتنی است؛ اطلاع رسانی طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا با مشارکت تمامی نهادها و ارگان ها از 27 اردیبهشت ماه آغاز شد و پس از آگاه سازی مردم، از 17 خرداد تا 15 تیر ماه، فشارخون کلیه افراد 30 سال و بالاتر، زنان باردار در هر گروه سنی و بیماران کلیوی در هر گروه سنی، کنترل و ثبت می شود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ