اخبار

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین به پویش ملی کنترل فشار خون پیوست

1398/4/4 سه‌شنبه

فشار خون معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین و کادر آن حوزه در بسیج ملی کنترل فشار خون، سنجش و ثبت شد.

دکتر امیرمحمد کاظمی فر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین ضمن تاکید بر توجه عموم مردم به کنترل فشار خون خود، گفت: برای کادر حوزه درمان، این مسئولیت باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، زیرا از عواقب فشار خون بالا، آگاه بوده و علاوه بر خود، باید به کنترل فشار خون خانواده و اطرافیانشان نیز توجه داشته باشند.

به گفته معاون درمان دانشگاه، سنجش فشار خون تا روز 15 تیر 1398 در کلیه بیمارستان های دولتی و خصوصی استان قزوین و مراکز  خدمات جامع سلامت و سایر پایگاه های سلامت ثابت و سیار ادامه خواهد داشت. وی افزود: در صورت مشاهده فشار خون بالا، لازم است مردم به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنند تا تحت کنترل و یا درمان قرار گیرند.

دکتر کاظمی فر در پایان بر مشارکت همگانی افراد بالای 30 سال و زنان باردار و بیماران دیابتی و کلیوی تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه فشار خون بالا يكي از عوامل مهم زمينه ساز سكته‌هاي قلبي و مغزي و مهم‌ترين عامل مرگ و مير در كشور است، با کنترل فشار خون می توان افراد در معرض خطر و يا پُرخطر را شناسایی و با اجراي برنامه‌هاي پيشگيرانه از ابتلاي اين افراد به بيماري های ناتوان کننده ناشی از فشارخون بالا جلوگيري كرد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ